Aliağa engelliler derneği olarak engellilerimize bu zor süreçte her türlü desteğimizi veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz

Dünya Engelliler Haftası resmen başladı. 10 Mayıs ile 16 Mayıs tarihleri arasın da başlayan Dünya Engelliler Haftası ile ilgili Aliağa Engelliler Derneği Başkanı Aytaç BAYAR basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada; ‘’Engelliler haftası Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında dünya engelliler haftası olarak kutlanmaktadır. Tüm dünya da yaşayan engelliler gibi ülkemizde yaşayan engellilerinde birçok sorunu vardır. Ülkemizdeki engellilerin yaşadıkları sorunları özetlemek gerekirse, mimari sorunlar, ulaşılabilirlik, eğitim, iş bulma gibi daha birçok sorun sıralanabilir.

Bu hafta ülkemiz, ilçemiz Aliağa da ve Aliağa engelliler rehabilitasyon derneğinde her yıl farklı etkinlikler ile farkındalık yaratmak amacıyla faaliyetler düzenlenmekteydi, maalesef bu yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve derneğimizde de Covid-19 salgın pandemi hastalığı sebebiyle faaliyetlerimiz iptal etmek zorunda kaldık.

Bu zor günlerde evde kalma sürecindeki engellilerimizin ruh ve beden sağlıklarını korumak büyük önem taşımaktadır. Aliağa engelliler derneği olarak engellilerimize bu zor süreçte her türlü desteğimizi veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.

Devletimizin ve sağlık bakanlığımızın üstün gayretleri ile milletimizle el ele bu zor günleri atlatacağımıza inancımız tamdır. Bu konuda biz Aliağa engelliler ve rehabilitasyon derneği olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.

Mübarek ramazan dolayısıyla yardımlaşma ve kaynaşma duygularının hat safhada olduğu bu günlerde ülke halkımız olarak birbirimize hoş görü ve sevgiyle el uzatmalıyız. Bu zor günleri Allah’ın izni ile hep beraber atlatacağız ve güzel günler göreceğiz.

Önümüzdeki yıllarda dünya engelliler haftasını sokaklarda, caddelerde, meydanlarda birçok farkındalık faaliyetler ile tekrar buluşuruz inşallah.

Aliağa engelliler ve rehabilitasyon derneği olarak diyoruz ki; hayatı birlikle yaşamak için hiç bir engel yoktur’’ şeklinde duygu ve düşüncelerini, ifade etti.