İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başarılı bulundu. İlçeler bazında yapılan anket sonuçlarına göre en başarılı Belediye Başkanı ; Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy olduğu belirtildi.

Saros Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen “En Başarılı Belediye Başkanları” anketinin sonuçları açıklandı.

İzmir Büyükşehir ve 30 ilçesini kapsayan ankette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başarı oranı yüzde 64,1 çıkarken, İzmir’in 30 ilçesi arasında en başarılı belediye başkanı Serdar Aksoy oldu.

Yüzde 66,5 başarı oranı ile anketten birinci çıkan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’u yüzde 64,2’lik başarı oranı ile Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ takip ederken Karşıyaka belediye Başkanı Cemil Tugay 63,8 ile üçüncü sırada yer aldı.

Saros Araştırma Şirketi’nin anketinde Bakırçay bölgesinden Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer 60,4 ile dördüncü, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar 59,6 ile altıncı, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz 55,1 ile on ikinci, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu 51,2 ile on altıncı, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz 43,2 ile yirmi ikinci sırada yer aldı.

Araştırma sonucunu memnuniyetle karşılayan Menemen Belediye başkanı Serdar Aksoy yaptığı açıklamada “Saros Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen “En Başarılı Belediye Başkanları” anketinde Menemen Belediyemiz büyük bir başarıya imza attı. Gerçekleştirilen ankette yüzde 66,5 oy ile “En Başarılı Belediye Başkanları” içerisinde birinci sırada yer aldık. Bu başarı Menemen Belediye Emekçilerine aittir. Hepsine canı yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.