Yeni Foça Burunucu Mevkii’nde Cezaevi görünümlü bina Halkın Tepkisini çekmeye devam ediyor. Söz konusu bölgenin yüzde yirmibeş imarlı olduğu (yüz metre kare arsaya 25 metre bina yapılabilir) olduğu tüm bölge halkı tarafından bilinmekte. 80’li yıllarda yapılan bu binanın yeni sahibi menemen belediye başkanı Tahir şahin olduğu, çalışanlar ve o mevkiide yaşayan insanlar tarafından iddia ediliyor. Bir önceki sayımızda “EL İNSAF” başlıklı haberimizde iddia edildiği gibi menemen belediye başkanı Tahir Şahin’e ait ise bazı sorular yöneltmiştik. Foça sınırları içerisinde olan söz konusu ucube bina için Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a da sorularımız olmuştu. Ancak her iki başkandan da konu ile ilgili açıklama isteyen partililer ve vatandaşlara Sayın Gökhan Demirağa’ın mühürledik dediği iddiaları konuşulmaya başlandı. Ilk haberimizden iki hafta sonra mühürlendiği iddia edilen ucubenin yanına gittiğimizde gördük ki hummalı bir çalışmayla inşaat devam ediyor. Her iki başkanında nutuklarında söylemlerinde hiç eksik olmayan HAK, ADALET; DEMOKRATLIK kavramlarını sorguluyoruz.

Adaletiniz Batsın

Demokratlığınız Batsın

Gerenköy’de bir vatandaşın evinde yaptığı küçük değişikliklere kallavi cezalar keserken bazen konut yapan vatandaşların ufak tefek taşmalarına izin vermezken siz arsanın tamamına yakın yapılan bu konuta sessiz kalıyorusnuz.İŞARET GAZETESİ olarak soruyoruz. Üç maymunu oynama karar mı verdiniz,

Görülen o ki; yaz sezonuna bu bina yetiştirilecek. Bina sahibi gerçekten Tahir Şahin ise “bu binada otururken hiç mi vicdanın sızlamayacak

2 )Aynı ada, pafta içerisinde diğer konutlar yüzde 25 imarla yapılmışken sizin neredeyse

Yüzde yüze varan, ek yapılarla büyüttüğünüz bu evi komşularınıza nasıl açıklayacaksınız.

3) İmar tanımaz, yasa tanımaz bu davranışınızı belediye başkanlığını yaptığınız menemen de bir vatandaş yapsaydı ne tür tepki verirdiniz.

4) vatandaşa tanımadığınız bu hakkı kendinize nasıl tanıyorsunuz.

5) Gerçekten bu konut sizin ise bu sizin kanun yasa hak adalet demokrratlık ve vicdan duygunuzu kamu viccdanına mahkum kılar siz kendinizi nasıl görüyorsunuz.

Foça belediye başkanı Gökhan Demirağ’ın vatandaşı yanıltan beyanatlarda bulunması (mühürledik ) gibi Foça vatandaşları tarafından iddia ediliyor.

Gerçek dışı olduğu görülen bu iddianın sahibi gökhan demirağ ise İşaret Gazetesi olarak kamu vicdanı adına cevap bekleyen sorularımızısoruyoruz.

 • İddia edildiği gibi “mühürledik” dediyseniz şu anda inşaatın devam ediyor olması size yalancı kılmaz mı?
 • Iddia edildiği gibi dediyseniz bu size ne kadar tatmin ediyor?
 • Iddia edildiği gibi dediyseniz tavşana kaç tazıya tut mu diyorsunuz?
 • Iddia edildiği gibi dediyseniz hangi adalet anlayışınızla dediniz de bugün hala o inşaat devam ediyor.
 • Görünen o ki bu binayı yıkmayacaksınız yıkamayacaksınız bu durum size ne kadar
 1. A) cabbar başkanmı
 2. B) üç maymunu oynayan başkanmı ,
 3. C) işgüzar başkan mı
 4. D) seçimler yaklaştığı için aynı partinin bir başka belediye başkanına yaptığı kıyakçılıkmı

E)eğer hepsi doğruysa başkanlık makamınızın hak adalet eşitlik vicdan gibi değerleri zedelenmez mi

 1. F) üstte sorduğumuz sorular size adam sen de mi dedirtiyor
 2. G) Dünyanın cennet köşelerinden birisi olan foça ve foçalı allah aşkına söyleyin sizden ne zaman kurtulacak
 • Yaka silkmekten vazgeçecek

Not: kamunun sorguladığı bu sorulara Menemen ve Foça Belediye başkanları cevap verirlerse aynı sayfadan aynı puntolarla gazetecilik ilkemiz gereği yayınlayacağımızı beyan ediyoruz.