İdlib’de rejim güçlerinin saldırısı sonrasında şehit olan askerlerin isimleri ve memleketleri ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan bilgilendirme yapıldı. Saldırıya en sert şekilde yanıt verileceğini belirten Bakan Akar, sınır noktasına hareket etti. İşte İdlib şehitlerinin isimleri, kimlikleri ve memleketleri…

İdlib şehitleri ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan bilgilendirmenin yapılmasının ardından şehit askerlerin isimleri, kimlikleri ve memleketleri ortaya çıktı. GaziantepAfyonkarahisar ve Osmaniye’ye düşen şehit ateşi sonrası bölge Türk bayrakları ile donatıldı. İşte kimlikleri netleşen şehitlerin isimleri ve memleketleri… OSMANİYE ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ SERKAN DEPREM

OSMANİYE ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ SERKAN DEPREM


Suriye rejiminin açtığı ateş sonucu İdlib’te şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Serkan Deprem’in, Osmaniye’de yaşayan ailesine şehadet haberi verildi.   İl Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner ve sağlık ekipleriyle, Düziçi ilçesi İstiklal Mahallesi’nde bulunan babaevine gelerek, baba Cemal ve anne Yeter Deprem’e acı haberi verdi.

Şehidin babaevine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.  Şehit Serkan Deprem’in, izinli gelerek ailesini ziyaret ettiği, anne ve babasının yanında bir süre kalıp, 2 gün önce görev yerine döndüğü öğrenildi.

Evli ve 2 yaşında bir çocuk babası olan şehidin, Düziçi’nde yapılacak cenaze töreninin ardından toprağa verileceği bildirildi.  

GAZİANTEP ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ONUR ŞÜKRÜ ÖZLER

Askeri yetkililer, Onur Şükrü Özler’in (24) merkez Şehitkamil ilçesi Gaziler Mahallesi’ndeki evine giderek, şehit annesi Canan Abo’ya acı haberi verdi. Şehit annesi Canan Abo ile yakınları gözyaşı döktü. Şehidin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

GAZİANTEP ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ UĞUR KURT

Şehit Uğur Kurt’un (25) merkez Şahinbey ilçesi Mimarsinan Mahallesi’ndeki acı haberi alan yakınları gözyaşı döktü. Baba Abdurrahman Kurt ile anne Döndü Kurt’u, askeri yetkililer ve yakınları teselli etti.

AFYONKARAHİSAR ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI GÖKHAN ORHAN

Şehit Uğur Kurt’un evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.Şehit evlerinin bulunduğu sokaklara Türk bayrakları asıldı.Şehit olan askerlerden Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Orhan’ın (26) şehadet haberi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde oturan annesine verildi. Şehidin babasının ise kamyon şoförü olduğu ve kent dışında bulunduğu belirtildi. Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İkmal Yarbay Özgür Ceritan ve beraberindeki heyet, şehidin annesi Fatma (50) ve babası Ali Orhan’ın (54) oturduğu Ece Mahallesi’ndeki eve geldi. Kaymakam Tortop ve beraberindekiler, şehidin annesi Fatma Orhan’a acı haberi verdi. Anne Orhan haberi alınca fenalaştı. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği anne, hastaneye götürüldü. Baba Ali Orhan’ın ise kamyon şoförü olduğu ve şehir dışında olduğu belirtildi.

SURIYE’NIN IDLIB KENTINDE REJIM GUCLERININ SALDIRISI SONUCU SEHIT OLAN ASKERLERDEN PIYADE UZMAN ONBASI GOKHAN ORHAN’IN (FOTODAKI) SEHADET HABERI, AFYONKARAHISAR’IN SANDIKLI ILCESINDE OTURAN ANNESINE VERILDI. (FOTO:SANDIKLI-DHA)

SAKARYA ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ HALİL DEMİR

Suriye İdlib’de şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir’in şehadet haberi ailesine verildi. Şehidin anne ve babasının şehidin ablasının evinde olduğu öğrenilirken, ailenin Tuzla’da yaşadığı evin sokağına Türk bayrakları asıldı. İdlib’de rejim unsurlarının saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir’in (31) şehadet haberi İstanbul‘da yaşayan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi.

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın İdlib’de şehit olan askerler için yayınladığı başsağlığı mesajı ise şöyle…