Menemen’deki yaya trafiğini rahatlatmak amacıyla Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un seçim vaadi olan ve  yapımı tamamlanan Kasımpaşa Üst Geçidi dün büyük bir coşkuyla açıldı.  Açılışa İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Başkan Serdar Aksoy, bir çok ilçe belediye başkanlarının yanı sıra parti ilçe başkanları, milletvekilleri, muhtarlar  ve Menemenli vatandaşlar sosyal mesafelerini koruyarak katıldı.

Hande Turan- Ege’ye Bakış/ Menemen Belediyesi,  yaya trafiği alanında yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un seçim vaatlerinin arasında yer alan Kasımpaşa Üst Geçidi yeniden yapıldı. Açılışa İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç,  Kamil Okyay Sındır, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve  Menemen halkı katıldı.

Menemen Anka Kuşu gibi küllerinden doğuyor

31 mart seçimleri sonrasında tüm ilçe ve belediye başkanları olmak üzere büyük bir çalışma içine girdiklerinin altını çizen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy , “Bizler yıkık bir belediyeden iş yapan bir belediye geçiş yaptık. Menemen öyle güçlü bir memleket ki adeta anka kuşu gibi kendi küllerinden doğuyor. Dedikoduyla işimiz yok, bu yüzden seçildik.  Tunç Soyer başkanımızın önderliğinde iş yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Menemen için bir devrimdir

Seçildiği günden bu yana bir sene içinde yaptığı çalışmalarını anlatan Aksoy, Menemen’in ihtiyaçlarını bir bir anlattı. Menemen’in bu güne kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya gönül verdiğini hatırlatan Aksoy, “Gelir gelmez 22 adet araç kirladık, çöp arabasından elektrikli hamarata, kadın dayanışma merkezinden,  kreşe hizmetlerimiz başladı. Sevgi yolunu ve gençlerimiz sanat yapsın diye Şiir Sokağı yaptık. Fırat Yılmaz Çakıroğlu Parkı, Atila İlhan ve Ahmet Taner Kışlalı Halk Kütüphanesini hayata geçirdik. Doğanköyde ki çocukklarımızın ihtiyacı olan anaokulunu yaptık. Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezini ve  Menemen belediyesi ek hizmet binasını yaptık. Didem Madak Halk Kütüphanesi, Asarlıkta iki adet taziye evi ve Meneme’nin yıllardır beklediği ve eylülde eğitime açılacak olan, Bakırçay Üniversitesi’ni Menemene getirdik. Bu başlı başına Menemen için bir devrimdir.” Şeklinde konuştu.

Menemen seni çok seviyorum

Kasımpaşa Üst Geçidi’nin 1970 li yıllarda İhsan Alyanak’ın döneminde Konak’ta yapıldığını ve köprünün insanların bir buluşma noktası olduğunu ifade eden Aksoy, “31 mart seçimlerinden sonra buranın projelendirmesini yaptık. Hızlı bir şekilde hareket  geçtik covid-19 dan dolayı dünyada başlayan ekonomik krize rağmen bu hizmetin yapımını bitirdik.  Menemen Seni Seviyoruz dedik. Çünkü Menenen bu hizmetleri hakediyor. Ama artık miyadi dolmuş bir üst geçidi Menemen haketmiyordu. Bize nasip oldu biz yaptık.. En zor dönemde bu projeyi gerçekleştirdik ve bitridik. Bundan 16 ay önce verdiğim söze geri dönüyorum. Menemen seni çok seviyorum!” diye konuşan Aksoy unutulmaz şair  Ahmet Arif’in Uy Havar şiiriyle konuşmasını tamamladı.

Menemen’in iki yakası bir araya geldi

Menemen Belediyesi’ne, emekçilere ve köprü de alın teri döken herkese teşekkür eden CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, “ Heyecan dolu bir konuşmayı Serdar başkanımızdan duydu. O heyecan ki kente hizmetin bir güvencesi.. Bu caddeyi kullanmak için Menemenli olmak gerekmiyor Çanakkale istikametinde bulunan bu yolu bütün İzmir kullanıyor. Yıllarca burada ölümlü kazalar oldu. Menemen nüfusunun artmasıyla ihtiyaçlarda arttı. Böylesi modern bir köprü ihtiyacı vardı bu da gerçek oldu. Bu köprü Menemenin iki yakasını bir araya getiren ,bir gönül köprüsü oldu” diye konuştu. Açılışta konuşma yapan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ise, “Hem başkanımızın hem belediye çalışanlarının emeğine sağlık” dedi.

Menemen’den İzmir’e hizmet köprüsü

Covid-19 sebebiyle zor aylar geçirdik diyen  İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu,   “Burası benim evim.Ben Menemenin eniştesiyim. Menemenden kız aldım. Tam 31 sene önce 1989 yılında bu sokaklarda halkın belediye başkanı olacağım diye yiğit bir adamın, Kadir Yıldırım’ın kampayasında çalışmaktan onur duyuyorum. 30 sene sonra 31 mart 2019da yiğit insan, yiğit adam Serdar Aksoy’un kampasında çalışmaktan gurur duyorum. Bir partinin, bir ülkünün peşinde giderek aynı hizmet aşkıyla burada İzmir’den o köprüyü kuran ve bu köprüyü yeniden hayata döndürenlerle beraber açmak ne mutluluk.”diye konuştu.