Foça Belediyesi ve Foça Kent Konseyi, Çocuk Belediye Başkanı seçti.

Foça Belediyesi, Foça Kent Konseyi ve Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Foça Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Çocuk Belediye Başkanlığı için seçim yapıldı.

40 adayın yarıştığı seçimin sonucunda, Yeni Foça Reha Midilli Ortaokulu öğrencisi İbrahim Şahbal, 1 yıl süre ile Çocuk Belediye Başkanı seçildi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Çocuk Belediye Başkanı İbrahim Şahbal’ı ve çocuk meclisi üyelerini tebrik ederek, başarılar diledi.

Kapılarımız tüm çocuklara açık

Foça Kent Konseyi Başkanı Özlem Temizel’e, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve seçim kuruluna teşekkür eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Çocukların da kent yönetiminde söz sahibi olabilmesi ve sesini duyurabilmesi için düzenlediğimiz seçimde; Çocuk Belediye Başkanı olan Yeni Foça Reha Midilli Ortaokulu öğrencisi İbrahim Şahbal’ı ve çocuk meclisi üyelerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bulunduğum en güzel seçimdi. Katılımın yoğun olması gerçekten sevindirici. Benim en mutlu zamanlarım çocuklarla geçirdiğim zamanlar. Ne istiyorlarsa biliyorum ki, kalpten ve tertemiz duygularla istiyorlar. Görev yaptığım sürece çocuklar ne istiyorsa yapılacak. Çocukların çok mutlu olacakları bir Foça için gereken tüm planları yapıyoruz. Belediyemizin kapıları tüm çocuklara açıktır. Sevgili çocuklar, istediğiniz zaman çıkın gelin. Sizleri çok seviyorum’’dedi.

Foça Kent Konseyi Çocuk Meclisi Üyeleri

Asil üyeler; Aleyna Çakır, Almina Çakır, Elif Ece Dolmacı, Betül Genç, Onur Ayaz Gürbüz, Foça Atan, Ozan Efe Işık ve Alperen Karagöz

Yedek üyeler; Kimya Zehra Alpay, Iraz Yılmaz, Derin Çağlan, Yağmur Yıldız, Salih Temel, Recep Doğan Kurtyılmaz, Baran Yarıcı ve Berat Karagöz