Başkan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Avrupa Parlamentosu‘nda Türk bayrağını yırtan Yunan vekil Lagosiçin, “Bizim bayrağımızı biliyorsunuz, rengi şehidimizin kanıdır. O onun kansızlığını gösteren bir şeydir.” açıklamasını yaptı.

Başkan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nda Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekile sert tepki gösterdi.

“BU ONUN KANSIZLIĞINI GÖSTERİYOR”

Başkan Erdoğan konuyla ilgili, “Bizim bayrağımızı biliyorsunuz, rengi şehidimizin kanıdır. O onun kansızlığını gösteren bir şeydir. Biz neticeyi, bu tür ahlaksızlıklarla, edepsizliklerle arayanlardan değiliz; bir ülkenin, bir milletin, bir siyasetçi olarak bayrağını yırtmakta bulmayız” açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Irkçı vekil Lagos Avrupa Parlametosunda geçtiğimiz günlerde skandal bir harekete imza atmıştı. Lagos, “Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz.” diyerek kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtarak büyük bir provokasyona imza attı.

Buna karşılık, oturumun yöneticisi itidal çağrısında bulunarak bu tür davranışlara müsaade etmeyeceğini söyledi.