Türk olmak zordur gerçekten..

Orta Asya’da başta Çinliler olmak üzere farklı klanların yağmaları, katliamları ile cebelleşmeler sonunda bir olmayı, tek olmayı öğrendiler.

Bin yıl hiç durmadan birbirleri savaşan Fransa ve İngiltere AB paktı kurulunca anladı.

2500 -3000 yıl önce Türklerin bir olarak neleri başardığını ancak anlayıp bir olmayı başarabildiler.

Türk olmak; Avrupa’da Paris kapılarında, Almanya, Fransa’ya kadar dayanan ATİLLA demektir.

Türk olmak; Viyana kapılarına dayanan Kanuni Sultan Süleyman demektir.

Türk olmak; Çağ açıp,  çağ başlatan Fatih Sultan Mehmet demektir.

Türk olmak; On üç bin kişilik ordusu ile Doğuya yaptığı akınlarla Türk boylarını yağmalayan yüz bin kişilik pers ordusunu yenip. Dolayısıyla Perslerin sonun getiren Tomris Katun demektir.

Türk olmak; Güçlü Çin İmparatorluğu, Türk klanlarını yağmalayıp katliamlar yaparken; Bu duruma son vermek adına 40 Alp’i ile Çin sarayını basıp İmparatorun işini bitiren Kürşat demektir.

Türk olmak; 1071’de Malazgirt’te 30 bin kişilik ordusu ile 100 bin kişilik Bizans ordusunu yenip Türklerin Anadolu’ya son akınını, devlet olarak girişini sağlayan Alparslan demektir.

Türk olmak; Buhara’da yaşayan Türkleri yağmalayan çocukları ve kadınlarını köle yaparken erkeklerini katleden Araplardan kurtarıp, Türklerin intikamını alan Timurlenk demektir.

Türk olmak, bitmeyen kahramanlık destanı demektir.

Türk olmayı anlatmaya kalkarsak tamamı sayfalara, fasiküllere sığmaz.

Türk olmak; En son, Azerbaycan’da 30 yıllık işgal altındaki Yukarı Karabağ’da bugünlerde yazılan en son kahramanlık destanı demektir.

Türk olmak; Tarih boyunca hep zulümler uğramak demektir.

Türk olmak; 93 harbinde Ruslarla doğu cephesine savaşırken, Yüzyıllarca kardeş bilip birlikte yaşadığımız Ermeniler (Taşnaklar) tarafından arkandan vurulmak. Tüm doğu illerinde genç erkeler savaşta asker iken geride kalan. Geride kalan yaşlı, kadın ve çocukları camilere doldurup diri diri yakılma demektir.

Türk olmak; Ordu cepheden dönünce bunu yapanları yakalayıp imha etmek yerine Tescir yasası çıkarıp Bugünkü Irak’ın güneyine ve Suriye’ye göç ettirmek.( Son derece insani bu davranışı yapabilecek ne bir millet var bu Dünyada ne de bir devlet) Ancak Uluslararası arenada derdini anlatamadığı için Ermeni, soykırımı zırvalarına muhatap olmak demektir.

Türk olmak; Hocalı’da bir gece baskın yapılıp binlerce Türkün katledilmesi, Bu katliamda diri diri 13 yaşındaki çocukların derilerinin yüzülüp gözlerinin çıkarılması demektir.

Türk olmak; Bosna’da yüz binler katledilirken “ biz komşularımızı katletmiyoruz Türkleri katlediyoruz. Türklerden Avrupanın intikamını alıyoruz” la muhatap olmak demektir

Demem o ki; TÜRK OLMAK, GERÇEKTEN ZORDUR.