Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ‘oruç’ açıklaması! 2020 Fitre miktarı ne kadar oldu?

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıklamasında, “Özellikle sağlık nimetinin önem ve anlam kazandığı bugünlerde, oruç ibadetinin bağışıklık sistemimizi koruyup güçlendirdiği bilimsel gerçeğinin de idrakinde olarak sağlığımız için tehdit oluşturan, başta sigara olmak üzere bütün zararlı alışkanlıkları terk edip yüce Allah’ın bize ikram ettiği bu emanete sahip çıkalım.” ifadelerine yer verdi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, fitre miktarını da açıkladı. Peki, 2020 Fitre miktarı ne kadar oldu? İşte 2020 fitre miktarı…

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıklamasında, “Özellikle sağlık nimetinin önem ve anlam kazandığı bugünlerde, oruç ibadetinin bağışıklık sistemimizi koruyup güçlendirdiği bilimsel gerçeğinin de idrakinde olarak sağlığımız için tehdit oluşturan, başta sigara olmak üzere bütün zararlı alışkanlıkları terk edip yüce Allah’ın bize ikram ettiği bu emanete sahip çıkalım.” ifadelerine yer verdi.

2020 YILI FİTRE MİKTARI NE KADAR OLDU? “Faturalı ve faturasız tüm hatlardan 5601’e SMS ile fitre bağışında bulunulabilecek. Bir SMS ücreti, bir fitre bedeli olan 27 TL’dir.”  “Herkes evinde ailesiyle teravih namazlarını kılabilir, çünkü teravih namazı ferdi olarak da kılınabilen bir namazdır”