Eğitim İlkemiz; ”Başarıyı keşfetmekle başlayan süreç; öğrencilerin tüm yaşamına yön verecek özellikleri de beraberinde getirir. Kendi ayakları üstünde durmayı, sorumluluk sahibi olmayı, yaşadıkları topluma ve dünyaya duyarlı, yararlı olmayı öğrenirler.”

2017 yılından bu yana eğitim veren Fen Bilimleri Eğitim Kurumu Aliağa Kampüsü Karaman ailesinin yönetimine geçti. Fiziki olanakları Okul öncesi, ilk, orta ve Anadolu Lisesi,300 seyirci kapasiteli spor salonu,200 kişilik konferans salonu,buz pateni pisti,robotik&kodlama sınıfı, yabancı dil sınıfları,kütüphane,fizik laboratuarı, fen laboratuarı, BTY sınıfı, rehberlik servisi,halkla ilişkiler, yemekhane ve revir  olarak hizmet veren okulun yeni yönetim kurulu başkanı 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren kurucu üye hisselerinin büyük bölümünü alan Kamer Karaman oldu.

HEDEF EĞİTİMDE ÜST STANDART

Kamer Karaman, okul ile ilgili bilgiler vererek geleceğe yönelik hedeflerini paylaştı. Karaman, kampüslerinin Türkiye’deki Fen Bilimleri kampüsleri arasında en donanımlılarından biri olduğunu sözlerine ekledi.

4 bin metrekarelik bir arazi içerisinde toplamda 5 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olan okulun dört ayrı bloktan oluştuğunu belirten Kamer Karaman “Okul öncesi bölümü ve ilkokulumuz A blokta yer almakta. Burada ayrıca öğrencilerimizin faydalandığı buz pateni, müzik atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, robotik&kodlama atölyesi, yaratıcı drama atölyesi, dans atölyesi ve bilim atölyesi ve 200 kişilik bir konferans salonu yer alıyor.

’’HAZİNELERİMİZ ÇOCUKLARIMIZDIR’’

Eğitim kurumunda öğrencilerin gelişimi yanı sıra güvenliğini de öncelikli olarak düşündüklerini söyleyen Karaman “Çocuklarımız bizim en önemli hazinemiz. Onların kişisel ve zihinsel gelişiminin yanında güvenlikleri de başlı başına düşünülmesi gereken durumdur. Bizler bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Kampüsümüz bünyesinde kamera sistemi ve vardiyalı olarak çalışan güvenlik görevlilerimiz, çocuklarımızı hem içeride oluşabilecek risklere hem de dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı sürekli korumaktadır.” diye konuştu.