İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Yerel Hizmetler Birimi’nin karantinaya alındığı söylentileri üzerine Şube Müdürü Günal Biçer durumla ilgili açıklamada bulundu.

Bir çalışan personelin testinin pozitif çıktığını belirten Biçer, tedbir amaçlı olarak temaslı diğer personelin de evinde karantinaya alınacağını, ancak diğer ilçelerden takviye edilecek personelle hizmetlerin aksamadan yürütüleceğini belirtti.

Aliağalıların müsterih olmasını isteyen Yerel hizmetler Aliağa Şube Müdürü Günal Biçer açıklamasında şunları söyledi:

“Yerel Hizmetler biriminde görev yapan bir arkadaşımızda kırgınlık vardı. Bu sebeple dün itibariyle gerekli kontrolleri yaptırması için kendisine izin verdik. Doktor kontrolleri sonrası sağlığı iyi çıkıyor ancak bir de test yaptırması isteniyor. Bugün açıklanan test sonucuna göre arkadaşımız pozitif çıkıyor. Bunun sonucunda Cuma gününden bu yana arkadaşımızla temaslı olanların sonucu istenince, doğal olarak bütün Yerel hizmetler ekibi tedbiren karantinaya tabi tutulacak. İsimleri hem Sağlık Bakanlığı’na hem de Büyükşehir belediyemize bildirdik.  Hiçbir arkadaşımızın herhangi bir sağlık problemi bulunmamakta ancak alınan karar gereği hepsi 14 gün boyunca evlerinde karantinada kalacak.

Yarın itibariyle görev yapmak üzere değişik merkezlerden takviye ekip arkadaşlarımız gelecek. Hizmetlerimiz aksamadan devam edecek. Konuyla ilgili gelişmeleri düzenli olarak halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz.”