Yeni sezonda İzmir Süper Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Aliağa FK, transfere hız verdi.

İlk olarak geçen yılın ikinci yarısından itibaren takımın başına geçen Teknik Sorumlu Polat Çetin ile sözleşme yenileyen sarı siyahlı takım, 2017/2018 sezonuna iddialı bir kadroyla girmek için düğmeye bastı. İç transferde Necdet Özkan, Adnan Malat, Aykut Geçmen, Kıvanç Emre Özkal, Yunushan Memişoğlu, Abdülkadir Taşdemir, Sadullah Eraslan ve Burak Çırım ile yeniden anlaşmaya varıldı. Dış transferde de çalışmalarını aralıksız sürdüren yönetim; Kuşadası Spor’dan kaleci Emre Kızılboğa (26), Torbalı Spor’dan orta saha oyuncusu İbrahim Kuşcan (27), Didim Spor’dan orta saha oyuncusu Muhammed Sak (27), Yeşilova Gençlik Spor’dan stoper Bülent Tek (29), Çeşme Belediyespor’dan orta saha oyuncusu Yalçın Eroğlu (27) ve Kuşadası Spor’dan stoper Serhat Yağlı (26) ile anlaşma sağladı.

Geçmişi olan büyük bir kulübe geldiğini belirten Emre Kızılboğa, “Birçok kez profesyonellik yaşadım. Son iki sezonda oynadığım takımlarda şampiyonluk yaşadım. Buraya da şampiyonluk yaşamak için geldim. Başarıya aç bir kulübe geldim. İnşallah burada üçüncü şampiyonluğu yaşarım” dedi.

Hedefi olan bir kulübe gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Serhat Yağlı, “Daha önce Kuşadası Spor’da şampiyonluk yaşadım. Aynı şampiyonluğu Aliağa’da da yaşamak istiyorum” dedi.

Aliağa FK’yı hak ettiği yerlere getirmek için tüm güçlerini sahaya yansıtacaklarının altını çizen Bülent Tek, “Bölgesel Amatör Ligi’nden (BAL) şansız bir şekilde süper amatör ligine düşen Aliağa FK’yı yeniden BAL’a çıkartacağız. Bunun için tüm gücümüzü kullanacağız” dedi.

Sarı siyahlı takımın transferlerden sorumlu koordinatörü Bilal Özkurt ise, lige şampiyonluk parolası ile başlayacaklarını belirterek, transfer çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Foto Galeri İçin Tıklayınız