Ekiz Yumurta Foça U12 Basketbol Takımı 2016-2017 sezonunu İzmir Şampiyonu olarak bitirdi. Bu sezon İzmir U12 liginde oynadığı 13 maçın 12’sini kazanarak üstün bir performans gösteren takım ,özellikte hücum organizasyonlarında gösterdiği başarı ile maçlarıizleyen tüm Basketbol severlerin takdirini ve beğenisini kazandı.

Yazılı yapılan basıb açıklamasında “ Sezona Şampiyonluk parolasıyla başlayan U12 takımız için özel kuvvet ve kondisyon coach’ları eşliğinde testler uygulanmış ve bu testlerin sonucuna göre kuvvet ve kondisyon antrenmanları hazırlanmıştır. Son topa kadar aynı mücadeleyi gösteren ve bu sezon hızlı hücumlarda %70 gibi bir sayı yüzdesi yakalayan takımımız , özellikle atlet takım olarak İzmir U12 liginde göze batmıştır.

Takımımız iki oyun kurucusu #11 Deniz Tuncahan sezonu 18 sayı ortalaması ile tamamlayıp 13 maç sonunda sezonu 237 sayı ile ; #4 Bensu Dinner ise sezonu 16 sayı ortalaması ile tamamlayıp 12 maç sonunda sezonu 195 sayı ile bitirmişlerdir. U12 kategorisinde periyot başı 8 dakikadan bir maçta 2′şer periyot oynayan bu 2 oyun kurucumuzun bir maçta 16 dakika içinde 18 ve 16 sayı ortalamaları tutturmaları çok önemli bir başarıdır.

Önümüzdeki sezon hedeflerimiz ; U13 ligini yine İzmir Şampiyonu olarak bitirmek ve U13 Türkiye Şampiyonasında derece almaktır. Aynı zamanda U15 B Yıldız Kız Milli Takımına en az 2-3 oyuncu vermeyi hedefliyoruz.

Takımımızın bu seneki başarısında en önemli faktör ; bilinçli , düzenli ve sürekli antrenman yapmamızdı. Ekiz Yumurta Foça Basketbol Koordinatörü ve Antrenörü Kerem Evcim tarafından sezon başı şampiyonluk hedefiyle yola çıkıp , haftada 4 antrenman ile oyuncu gelişiminde büyük başarı sağladık. Aynı zamanda U12 maç periyodumuz başladığında hücum organizasyonları ve takım savunması ağırlıklı çok özel bir antrenman metoduna geçen takımımız , alt yapıdaki bu farklı antrenman metodu ile ; çok organize hücum eden ve hep rakip ile pota arasında kalan savunma anlayışı ile bu sezon rakiplerine şans tanımadı ve kazandığımız 12 maçta da hiç geriye düşmeden oyunun kontrolünü sürekli elinde tuttu. Her maçımızı ve her rakibimizi video’ya kaydederek bir sonraki maça hazırlanan takımımız ; çıktığı maçlarda ne yapacağını bilen ve rakibi nasıl savunacağı önceden çalışmış bir takım olarak fark yarattı. İzlediğimiz her maçımızdaki hatalarımızı tespit ederek bir sonraki maçlara bu eksiklerimizi kapayarak hazırlanan U12 takımımız , ligde her maç artan performansıyla en güçlü rakiplerini rahatça geçmiş ve İzmir Şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Bu başarılarından ötürü Oyuncuları ve Teknik ekibi tebrik ederiz.”