Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen 23. Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda PTT Spor Kulübü sporcusu Zeliha Ağrıs büyük bir başarıya imza atarak altın madalya kazandı. Tüm rakiplerini geride bırakıp dünya şampiyonu olan milli tekvandocu ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

19 yaşındaki Zeliha Ağrıs, şampiyonanın beşinci gün müsabakalarında kadınlar 53 kiloda tatamiye çıkarak dünya şampiyonluğunu elde etti. Müsabakalarda daha önce sırasıyla Ruandalı, Yunan, Kolombiyalı ve Mısırlı rakiplerini geride bırakan genç tekvandocu, yarı finalde Özbek Dinorahon Mamadibragimova ile karşılaştı. Zeliha Ağrıs son raunda 5-1 geride girmesine rağmen rakibini 11-7 mağlup ederek finale yükseldi. Milli tekvandocu, finalde Rus Tatiana Kudashova ile karşı karşıya geldi. Son Avrupa şampiyonu Rus sporcuyu 11-8 mağlup eden Zeliha Ağrıs, ilk dünya şampiyonluğuna ulaştı. Genç tekvandocu, şampiyonluğunun yanı sıra 2020 TokyoOlimpiyatları’na katılım yolunda hanesine 120 puan ekleyerek büyük bir avantaj elde etti.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT Spor Kulübü sporcumuz Zeliha Ağrıs’ı başarısından dolayı kutlayarak, “Milli tekvandocumuz kazandığı altın madalyayla ülkemize ve PTT’mize büyük bir mutluluk ve gurur yaşatmıştır. Kendisini ve Güney Kore’de ülkemizi başarıyla temsil eden diğer sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.