Her sezonda olduğu gibi bu yaz da çiçeklerden vazgeçmiyoruz. Ancak küçük bir fark var. Çiçek desenleri, romantik minik çiçeklerden büyük çiçek desenlerine dönüşüyor.

Bu yaz da diğer sezonlarda olduğu gibi çiçek desenlerinden vazgeçmiyoruz. Ünlü tasarımcılar küçük bir değişiklikle çiçek desenlerini yeniden hayatımıza sokuyoruz. Çiçek boyutları büyüyor ve hatta daha gerçekçi bir görünüme bürünüyor. Geçtiğimiz sezonlarda küçük, romantik ve kır bahçesi gibi desenler, daha geri planda kalırken, yeni sezonda ise trend büyük desenler, sade tasarımlar, baştan aşağı çiçekler.

Şapkalardan elbiselere, çantalardan ayakkabılara kadar çiçek desenleri ile donatılan kombinler oldukça dikkat çekici. Her yazın modası olan çiçeklerden vazgeçmeyen tasarımcılar, özellikle couture modası için en önemli trend olarak çiçekleri kullanıyorlar.

Moda severler için bir kaç tüyo vermeyi de unutmadık. Çiçek deseni elbette bu yaz en çok kullanılacak tasarımlar arasında. Sıcaklar yüzünü göstermeye başladı ve elbise boyları da git gide kısalıyor. Mini elbiseler için genellikle beyaz zemin üzerine çiçek desenleri revaçta olacak. Yanında kullanabileceğiniz çantalar ise göze çarpan metalik renkler, parlak, göz alıcı detaylarla süslü deri çantalar en çok önerilen aksesuarlar arasında olacak.

Diğer yandan maksi elbiselerde ise daha sade ve şık çantalar kullanılması öneriliyor. Ayrıca maksi elbiseler ile birlikte büyük çantalar da kullanılabilir. Çiçek desenleri söz konusu olunca elbette şapkalar da unutulmamalı. Yazlık büyük şapkalar, kontrast renkler, vintage tasarımlar çiçek detaylı şapkalar kombinlerinizin parçası olmalı.

Haber: Oray Köseoğlu