Gönüllü avukat, stajyer avukat ve üniversite öğrencilerinden oluşan Türkiye Barolar Birliği Gençlik İletişim Birimi, sokak hayvanlarına yardım için buluşuyor.

Düzenledikleri etkinliklerden topladıkları bağışlarla daha önce köy okullarına yardım götüren genç hukukçular, bu kez de barınaklardaki kedi ve köpeklere verilmek üzere mama bağışı toplayacaklar. Yardım meleklerinin amacı iki ton ve üzerinde mama bağışı toplayarak aynı zamanda bir rekora imza atmak.

Türkiye Barolar Birliği Gençlik İletişim Birimi başkanı Av. Görkem Alyanak açıklamasında; “Biz hukukçular olarak sadece mesleğimizle değil etrafımızda gelişen sosyal olaylarla da ilgilenmek zorundayız ve hatta bu da mesleğimizin bir yanıdır. Sokakta yaşayan minik dostlarımıza duyarsız kalamazdık.”” dedi.

Öte yandan genç hukukçuların anlamlı etkinliğine ilk destek, sokak hayvanlarına duyarlılığıyla bilinen İzmir’den geldi. Can dostların hayatımıza manevi bir değer kattığını belirten Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, “Sokak hayvanları hor görülmeyi değil, sahip çıkmayı hak ediyorlar. Genç hukukçuları duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum ve herkesi desteğe davet ediyorum.” dedi.

Türkiye Barolar Birliği’nin ev sahipliğinde 22 Temmuz Cumartesi günü Ankara’da düzenlenecek buluşmaya, TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve baro başkanlarının yanı sıra çok sayıda sanatçı, müzisyen ve yazar da katılarak destek verecek.

GENÇ HUKUKÇULAR BULUŞUYOR – 2

Minik Dostlar Yaşasın Diye

Tarih: 22 Temmuz 2016, Cumartesi

Saat: 19.30

Yer: Türkiye Barolar Birliği