Modada eskiye dönüş rüzgarı hızla devam ediyor. Bu yazın önemli detayları arasında işlemeler ve nakışlar var. 90’lı yılların nakışlı, işlemeli ceketleri, kazakları, gömlekleri, jeanleri ve hatta armalı çanta ve bomber ceketleri yeniden hayatımıza giriyor.

Haber: Oray Köseoğlu

Modada bir akım var ki; bizlere nostaljiyi yaşatıyor, anne ve babalarımızın, hatta anane ve dedelerimizin fotoğraflarında imrenerek baktığımız kıyafetleri ve stilleri hayatımıza geri getiriyor. Bu yaz da 90’lı yılların işlemeli, nakışlı tasarımları trend oluyor. Bomber ceket ise uzun bir aradan sonra yeniden gözde. Üstelik işlemelerden vazgeçmeden.

Özellikle gömlek ve ceketlerde gördüğümüz işleme ve nakışlar sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Eteklerden jeanlere, ceketlerden gömleklere, çantalara varıncaya kadar geniş bir yelpazede gördüğümüz işleme ve nakışlar için modacılar abartıya kaçılmaması konusunda uyardı.

Modayı Değil, Vücudunuzu Ön Planda Tutun

Modacıların nakış konusunda en önemli uyarıları abartılı işlemelere dikkat edilmesi yönünde. Birbirini tamamlayan parçalar olmadığı sürece iki ayrı işlemeli ve nakışlı parçaları kombin etmeyin. Özellikle gömlekte ya da jeande kullandığınızda diğer parçalar kesinlikle daha sade olmalı. 90’lı yılların yansımasını taşırken bugünden de vazgeçmeyin.